Esikisojen tulokset 5.10.19

M 6km

1) Jarkko JärvenpääTampPy 18.05, 2) Kevin Sandell IKFalken 18.47, 3) Jonas Ingo VasaIS 19.01, 4)Joakim Träskelin VasaIS 19.04, 5) Niko Koskela 19.06, 6) Juha Järvelä KurikRy19.19, 7) Antti Ranta-Aho VasaIS 19.38, 8) Jussi Raittinen KurikRy 20.04, 9)Thomas Ramstedt IFFyren 20.10.

N 4km

1) Riikka Tiisanoja 14.56, 2) Eevakaisa Loukusa 16.14, 3) CeciliaStorgård VasaIS 17.29, 4) Ritva Mäki-Mantila-Pasanen SeinäjSU 17.33.

T9 1km

1) Ella Mettälä KauhajKa 4.37, 2) Anni Yli-Peltola JalasjJa 4.47,3) Manna Keski-Kokko JalasjJa 4.49, 4) Alisa Koskinen ÄhtU 4.50, 5) FanniMäki-Jyllilä KurikRy 5.07, 6) Siiri Latva-Hirvelä KurikRy 5.09, 7) FanniKiukkonen KauhajKa 5.16, 8) Viivi Mäntymäki SeinäjSU 5.18, 9) Sara SaarelaJalasjJa 5.19, 10) Elli Loukko KauhajKa 5.25, 11) Katri Uusitalo TeuvRi 5.29,12) Selma Nevanpää KauhajKa 5.35, 13) Oona Muhonen SeinäjSU 5.38, 14) LumiaKeski-Kokko JalasjJa 5.39, 15) Ringa-Ilona Jylhä HalsToi 5.44, 16) Sofia KoskiSeinäjSU 5.52, 17) Elviira Latomäki KauhajKa 5.58.

P9 1km

1) Elias Åkerlund GamlakIF 4.19, 2) Leevi Kiukkonen KauhajKa 4.22,3) Elwin Fröding IFFyren 4.31, 4) Julius Ola LaihLu 4.34, 5) Justus LehtinenKauhajKa 4.37, 6) Alex Lundfors MalaxIF 4.51, 7) Luie Nordström MalaxIF 4.52,8) Jussi Niemelä KauhajKa 4.59, 9) Vilho Pentilä KauhajKa 5.05, 10) ViljoOja-Nisula KauhajKa 5.07, 11) Karri Tuominiemi HalsToi 5.12, 12) SindreRamstedt IFFyren 5.14, 13) Daniel Tuunainen KauhajKa 5.15, 14) Viljami AntilaJurvU 5.23, 15) Elias Tiisanoja KeurKi 6.53.

T11 2km

1) Malva Björndahl MalaxIF 8.48, 2) Viola Jokiaho ÄhtU 9.02, 3)Vilma Pentilä KauhajKa 9.07, 4) Aliisa Riippi SeinäjSU 9.19, 5) AlisaRistiluoma KurikRy 9.22, 6) Milla Peltola KauhajKa 9.40, 7) Anni Rohila RaumU9.50, 8) Elli Pihlaja KurikRy 9.58, 9) Anni Hietamäki SeinäjSU 10.36, 10)Celine Ramstedt IFFyren 10.36, 11) Inez Lundfors MalaxIF 10.48, 12) Veera LuomaKauhWi 11.07, 13) Saana Uitto KauhWi 11.52, 14) Siiri Latomäki KauhajKa 12.50.

P11 2km

1) Marius Ramstedt IFFyren 8.33, 2) Eetu Muhonen SeinäjSU 8.44,3) Elmeri Turunen KauhajKa 8.53, 4) Emil Appel MalaxIF 8.54, 5) Ilmari SaariÄhtU 9.05, 6) Riko-Matti Jylhä HalsToi 9.06, 7) Onni Antila JurvU 9.07, 8)Romeo Räfsbäck MalaxIF 9.10, 9) Jatu Niemelä IlmajKi 9.19, 10) KonstaKalliomäki KauhajKa 9.22, 11) Iiro Soini KauhWi 9.30, 12) Juuso Koski SeinäjSU9.30, 13) Arvo Yli-Peltola JalasjJa 9.40, 14) Eetu Tuunainen KauhajKa 11.23.

T13 2km

1) Hetaliina Karkiainen KeurKi 8.07, 2) Jiina Niemelä IlmajKi8.38, 3) Lotta Hulkko JalasjJa 8.58, 4) Olivia Kumara VähänkVie 9.10, 5) MirvaNäykki LapVi 9.15, 6) Miina-Liisa Yli-Kokko KauhajKa 9.22, 7) SofiaKeski-Nikkola VähänkVie 9.29, 8) Agnes Herlin MalaxIF 9.31.

P13 2km

1) Kasper Björkbacka VetU 7.42, 2) Joni Haapamäki SeinäjSU 7.55,3) Samuel Kiviharju IlmajKi 8.03, 4) Oliver Metsälä SeinäjSU 8.04, 5) FilipFröding IFFyren 8.15, 6) Anton Tamsi KauhajKa 8.24, 7) Aaro Hölsö SeinäjSU 8.29,8) Iisakki Jussinmäki HalsToi 8.30, 9) Jimi Haapamäki IlmajKi 8.41, 10) KalevaTyystjärvi VähänkVie 8.46, 11) Casper Holm IFFyren 9.02, 12) Miiko LampinenTeuvRi 9.10, 13) Samuli Rintamäki VähänkVie 9.12, 14) Tatu Saarela JalasjJa9.15, 15) Otto Niemelä KauhajKa 9.32, 16) Vilho Vainio JalasjJa 9.57.

T15 4km 

1) Helmi KarkiainenKeurKi 16.08, 2) Sini Hietamäki SeinäjSU 16.25, 3) Sirja Tyystjärvi VähänkVie16.54, 4) Siiri Leppäharju KauhajKa 18.45

P15 4km

1) Pietari Jussinmäki HalsToi 14.20, 2) Otto Hirvilampi ÄhtU14.24, 3) Frans Mäki-Jyllilä KurikRy 14.53, 4) Lauri Hiisvirta VaasVa 15.20, 5)Akseli Latvala KyrVoi 16.44

N17 4km

1) Laura Laitila JalasjJa 20.35.

M19 4km

1) Petteri Mattila KauhajKa 13.21, 2) Santeri Leikas JurvU 13.38.

Miesten lähtö